Podsumowanie I spotkania - PROJEKT KLASTER.PLUSUJ.PL- szansą na lepsze jutro nauki PDF Drukuj Email

Konferencja odbyło się 2 lutego 2012 z wykorzystaniem mediów internetowych.

W pierwszym spotkaniu klastra w roku 2012 uczestniczyło bezpośrednio 6 osób legitymizujących się doświadczeniem w zakresie prowadzenia i rozwijania  portali oraz zainteresowanych promocją nauki. Na początku uczestnicy zapoznali się z krótką prezentacją dotyczącą założeń Klastra (dr Marek Doskocz), która przerodziła się 2 dwugodzinną dyskusję.

Dyskutowano na tematy takie jak: budowanie zespołu redaktorów, pozyskiwanie wartościowego kontentu, efektywnych metod promocji, finansowanie bieżącej działalności oraz potrzeby czytelnika. Zwrócono uwagę iż w mediach telewizyjnych programy naukowe przegrywają z programami mniej bitnymi – rozrywkowymi.  Na zakończenie poruszano również aspekty własności intelektualnej oraz promocji rozwiązań wypracowanych na uczelni. Jest to pierwsze spotkanie ‘open-access’ w, w którym każdy miał szanse zabrać głos, podzielić się ze swoim punktem widzenia, potrzebami i szansami. Swoje „5 minut” miały dwie nowe osoby reprezentujące portale: http://www.bioinformatyk.eu/ (portal bioinformatyczny) oraz http://pharmsynthesis.blogspot.com/ (blog o syntezie leków), które wniosły świeże spojrzenie na kierunek rozwoju wspólnego przedsięwzięcia jakim jest klaster.

Twórcza i inspirująca dyskusja o charakterze integrującym pozwoliła uczestnikom na wyznaczenie pewnych kierunków rozwoju klastra. Zdajmy sobie sprawę, że jest to początek wspólnych działań wpływających na zwiększenie roli nauki w POLSKIM społeczeństwie. Propozycja następnego spotkania została ustalona na 16 lutego 2012 roku (więcej Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ). Więcej informacji dla członków klastra oraz na stronie Fundacji plusuj.pl